Brzo bude líp

| Glosy

Pojďme se na to zkusit podívat trochu pozitivně.
Ano, vím o tom, že máme neschopnou vládu s psychopatem v čele.
Ano, vím, že naše každodennost přetéká smrtí, stresem a ohrožením.
Ano, vím i o tom, že téhle situace využívají parchanti k šíření bludů a budování mocenského vlivu.
To všechno vím.
Ale stejně.
Zkusme to prostě nějak přežít.
Vykašlete se na proroky apokalypsy. Na strašiče a alarmisty. Udělejte pro sebe aspoň to, že jim jim prostě dáte unfollow. Nesledujte je. Omezte sociální sítě. Chovejte se zodpovědně, to ano, ale žijte přitom tak naplno, jak se jen dá.
Zachovejte si rutinu a ukotvení. Hýbejte se, choďte ven, zachovejte si pravidelnost v biorytmech. Spěte.
Dodržujte psychohygienu. Nenechte se pohltit přívalem apokalyptických zpráv. Běžte třeba místo jejich sledování ven. Odpočívejte, dobře spěte a pečujte o mezilidské vztahy – třeba i na dálku. Nakonec – ta nejhorší je smrt z vyděšení.
Uvědomte si, že čím víc se necháte vystrašit a vystresovat, tím spíš váš imunitní systém oslabíte. Zdraví nerovná se jen respirátor – ale jde o celý blok vzájemně souvisejících faktorů, jakými jsou třeba – kromě dodržování základních hygienických pravidel – třeba i uspokojivé rodinné vztahy, smysluplné trávení času, lidská blízkost anebo plánování toho, co budete dělat v létě nebo tehdy, až tahle šílená doba skončí…
Věnujte svou pozornost tomu, co vám dělá radost.
Využijte tohohle divného času třeba k tomu, že máte možná čas se najednou věnovat úplně jiným věcem, které vás vždycky zajímaly.
Je to příležitost k životní inventuře.
K zastavení se. Přemýšlení. Aktivitě.
I když to ze zpráv z nemocnic tak nevypadá, tak tohle není ani ebola, ani mor. Naprostá většina pozitivně testovaných osob má jen mírné nebo dokonce žádné příznaky nemoci, a tak je je zřejmé, že virus sice prochází populací, ale škody na zdraví jsou relativně malé.
Tím tu současnou situaci nelehčuji, jen mluvím o strachu a pravděpodobnosti toho, že zrovna na vás bude mít tenhle virus fatální důsledky.
Zkuste se uklidnit. Svět tam venku pořád existuje. A dokonce už se objevilo i světlo na konci tunelu – vakcíny.
Brzo z toho budeme venku. Tak to ještě pár týdnů vydržte. Chovejte se zodpovědně, nenechte se tím strhnout a ono to půjde.
Neposlouchejte falešné proroky, kteří si na pandemii jen dělají PR a reklamu. My to zvládneme i bez nich.
S touhle tragickou vládou se budeme moci už brzo srovnat u voleb.
Když se do té doby nebudeme chovat jako úplní pitomci, tak to opravdu zvládneme. Je tu nějaký virus, je na něj lék a my prostě jen potřebujeme ještě chvíli vydržet a nechovat se jako idioti. To asi nebude nesplnitelný úkol, že ano.
Kavalerie je na cestě. Vakcíny bude na jaře dost a tahle děsivá noční můra skončí.
Mimochodem, to světlo na konci tunelu není protijedoucí vlak, ale návrat k normálnímu životu. Jen si vzpomeňte, jaké to bylo předtím. A my teď máme před sebou poslední čtvrtinu tohohle zlého snu. Nevzdávejme to.
Bude líp. Nevyhnutelně.
Vykašlete se na Babiše a tu partu trapných neumětelů kolem něj – s nimi si to vyřídíme u voleb. Myslete teď hlavně na sebe a své blízké, na lidi, které máte rádi – na jejich zdraví a bezpečí. O to tu jde především. A chovejte se podle toho.
Brzo bude líp.

Comments are closed.