Proč jdu do politiky

| Glosy

Ahoj lidi, chci vám něco říct. Je to důležitý.
Před časem jsem tu psal o svém odchodu z aktivního působení v Manipulátorech. O tom, že svoje vlastní bitvy ale už budu bojovat na jiném poli – stejně jako bitvy jiných – totiž těch, kdo za pravdu a lásku, demokracii a svobodu, otevřenou mysl a respekt nebojují jen na internetu. O tom, že nastal čas převzít spoluzodpovědnost a ne o tom pořád jen psát, mluvit a tak.
Tak je to tady.
Po dlouhých rozhovorech, které jsem vedl se svými přáteli Martinem Půtou, Mirkem Balatkou a Ondřejem Lochmanem jsem dospěl k tomu, že to prostě nepůjde jinak. Rozhodl jsem se jít do politiky. Aspoň malým dílem přispět k tomu, aby se tu dalo žít o něco líp. Nasadit svou vlastní kůži a pokusit se sám za sebe být aktivní nejen v kecech na internetu.
Srdce mě táhne k liberálům, to asi všichni vědí. Asi nikdy nebudu členem žádné strany, ale mám velmi rád STAN, kde znám spoustu férových lidí, pro které to není jen bitva o koryta, zakázky a dotace. To byl můj důvod, proč jít právě s nimi. A to říkám přesto, že mám osobně rád některé lidi od Pirátů, ODSky, nebo TOPky a dal bych za ně ruku do ohně. Ale o to tu nejde. Nejde o značku, ale o smysl, orientaci a hodnoty. Ty jsou nad tím vším.
Ptáte se proč? Jdu po faktech, reálném a rozumném rozhodování, po odpovědnosti. Jako vždycky. Po tom, co nás spojuje.
Vím, že to není jen tak.
A že se věci nedějí jen tak. Tak do toho půjdu od úplného začátku. Od města, kde žiju. Protože mi záleží na mém městě, stejně jako mi záleží na téhle zemi. Nymburk mi poskytl nový domov a přátele a já mu za to nepřestanu být vděčný. Tuhle naší zemi mám rád a záleží mi na tom, aby se jí dařilo. Aby byla svobodná, otevřená pro všechny, kdo chtějí svou troškou do mlýna pozitivně přispět tomu našemu malému kousku uprostřed Evropy, a aby se v ní dobře žilo normálním lidem.
Přesně tohle má pro mě smysl. Protože vím, že naše současné kroky určí naší budoucnost.
Začnu v komunálu, jako každý. Tam, kde jsem doma, v mém městě. Obšlapu si to od samotného začátku. Kam mě tohle moje rozhodnutí zanese, zatím nemám páru. Ale přijímám zodpovědnost a otevírám se novým výzvám.
Tak když mi u toho zůstanete i nadále nápomocni, budu rád. Věřím, že ta naše země potřebuje lidi, kteří za ni budou kopat, kteří ji mají rádi a kteří raději než fejky a plané sliby oceňují rozum a zodpovědnost a kteří mají hodnoty, za které stojí bojovat. Že tahle země potřebuje zodpovědné politiky, ne oligarchy. Že nám prospěje spíš sebevědomí, než poklonkování jakékoli velmoci. Že se dokážeme domluvit a respektovat namísto toho, abychom se nechali rozdělovat.
Takže – jdu dál. Se STANem. V mém městě. Pro začátek. A třeba někdy i někde dál a výš. Se všemi, kdo chtějí tuhle zemi posunout o kus dál. A vy – jestli jsem vás neodradil – jste vítáni na téhle cestě.
Věřím, že dokážeme nejen tohle moje město, ale celou tuhle zemi proměnit k lepšímu.
K zemi, která je hrdá, sebevědomá a svobodná.
Věřím, že na to máme.
Věřím, že to má smysl.
Je to naše budoucnost, o co se povede tenhle zápas.
A je jen na nás, abychom si jí dokázali vybojovat.
Spolu to dáme.
PS: S psaním jsem nepřestal.
PPS: Nepřestal jsem ani se svým tázáním se po smyslu věcí, jednání a hodnot.
PPPS: Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Nevyhnutelně.
Podpořte mě na Patreonu!

Comments are closed.