Suma sumárum: Světoví rouškaři

| Glosy

Pojďme si shrnout to nejpodstatnější z uplynulého týdne:

– Ministr zdravotnictví se pochválil za to, že Češi jsou světoví rouškaři. Tím, že si je lidi museli ušít doma, protože jim je nedodal, si nenechal zkazit den.

– Podpora hnutí ANO za uplynulý měsíc vzrostla o tři a půl procentního bodu na rekordních 34,5 procenta. Jen škarohlídi, ztroskotanci a zaprodanci v tom vidí afektivní vazbu a závislost rukojmího, jinak známou jako Stockholmský syndrom.

– Britská královna Alžběta II. ve svém projevu k Britům poděkovala zdravotníkům a dalším, kdo bojují s epidemií koronaviru. Prezident Zeman popřál lidem, aby se měli rádi, byli k sobě laskaví a vstřícní a dokázali v této těžké době svoji lidskost, načež označil Kalouska za počmáraného šaška a kritiky za bahno ze dna.

– Andrej Babiš přestal předstírat, že republiku řídí vláda a odstěhoval se do sokolovny Agrofertu, který mu nepatří. Tam se nechal natočit s vytištěným hlášením pro premiéra od pracovnice jedné z jeho firem, která mu taky nepatří. Lidé z ANO v tom nevidí problém, ostatně jako nikdy v ničem.

– Pan premiér vypadá výborně a cítí se skvěle, řekla na tiskové konferenci ministryně financí Alena Schillerová, aniž se jí na to někdo ptal.

– Vláda přiklepla 4,3 miliardy pro potravináře a zemědělce. Mají být rozděleny mezi malé a střední podniky s cílem snížit závislost na dovozech. Malý a střední potravinářský a zemědělský koncern Agrofert, který premiérovi nepatří, je na čerpání připraven, stejně jako v uplynulých letech, kdy nejvíc z těchto peněz skončilo právě u něj.

– Hradní mluvčí Ovčáček prozřel a sebekriticky konstatoval, že kdo šíří zlo, nakonec mu sám podlehne a skončí v nekonečné temnotě. Každý, kdo je z pravdy, slyší můj hlas, dodal.

– Za žádných okolností nezneužijeme krizový stav k posilování své moci, prohlásil premiér, když na něj novináři vytáhli jím podepsaný nápad, aby vláda a premiér v budoucnu získali pravomoc řídit v době krize zemi bez parlamentu. Nevěděl o tom, je to kampaň. Jako vždycky.

– Poslanec Jaroslav Foldyna dokončil svůj coming-out a stal se členem poslaneckého klubu SPD. Blahopřejeme, hnědá mu slušela vždycky víc.

– Ústavní soud po letech soudních sporů zakázal titulovat Tomia Okamuru Pitomio. Tak už mu tak neříkejte.

Líbil se vám článek? Podpořte mě na Patreonu!
Become a Patron!

Comments are closed.